Veiklos
Čia dalinamės trumpų veiklų (vienos pamokos), sėkmingai įgyvendintų ugdymo procese, aprašymais. Jei norite pasidalinti savo idėja, prisijunkite.

Užkoduotos mįslės „ MANO PENKI POJŪČIAI”.
Tikslas-įminti mįsles apie penkis pojūčius, naudojant QR ir brūkšninių kodų skaitytuvą. Skatinti kalbinį aktyvumą, žodyną, rišlią kalbą, aktyvinti vaizduotę, apibendrinantį …

Skaitmeninis interaktyvus stalo žaidimas „Gelbėk žemę”
„Gelbėk žemę” – virtualus žaidimas su kauliuku, ėjimo figūrėlėmis, taisyklėmis ir iššūkiais, kuriuos reikia įveikti lenktyniaujant: sužaisti atminties žaidimą, atkoduoti …

Interaktyvi viktorina “Ką žinai apie Lietuvą?”
Interaktyvi viktorina “Ką aš žinau apie Lietuvą?” padės sudominti vaikus svarbiais faktais apie Lietuvą (himnu, jo autoriumi, legendomis, susijusiomis su …

“Kahoot!” viktorina “Kaip pasaulis švenčia šv. Kalėdas?”
Interaktyvi “Kahoot!” viktorina “Kaip pasaulis švenčia šv. Kalėdas?”, padeda praplėsti žinias arba įtvirtinti jau turimas žinias apie šv.Kalėdų tradicijas įvairiose …

Užkoduotos mįslės “Vaisiai ir daržovės”
Veiklos tikslas-įminti mįsles apie vaisius ir daržoves, naudojant QR ir brūkšninių kodų skaitytuvą, skatinti kalbinį aktyvumą, žodyną, rišlią kalbą, aktyvinti …

Užkoduotos mįslės “Miško paslaptys”
Metodinės priemonės tikslas-įminti mįsles, naudojant QR ir brūkšninių kodų skaitytuvą, turtinti žodyną medžių, miško gyvūnų pavadinimais, skatinti kalbinį aktyvumą, rišlią …

Inscenizacija
Kaip geriau suprasti poezijos ištrauką? Viena iš galimybių-suvaidinti, Dalinuosi savo patirtimi, vienos pamokos projektas. Video įrašas …
Atkurtos istorijos
Šiaulių r. Kuršėnų Pavenčių mokykloje – daugiafunkciame centre atvirą istorijos pamoką filmavusi Lietuvos tūkstantmečio vaikų komanda pakvietė prisijungti prie iniciatyvos …

Gamtos knyga
Kviečiu susipažinti su mano mokinių darbais – e. knygomis apie mokinių atradimus bei pastebėjimus gamtoje. Knygas kūrėme su įrankiu „Book …

Žaliasis ekranas (angl., Green Screen)
Žaliasis fonas arba ekranas (ang., Green Screen) – vienas iš specialiųjų efektų, plačiai taikomų kino industrijoje ir vis dažniau mokyklose …

Skirstyk mėnesius pagal metų laikus (LearningApps)
Su programėle LearningApps sukurta mokymo(si) priemonė, skirta 1-2 klasės mokiniams. Papildo, aktyvina mokymą(si) …

Mūsų kultūros herojai
Su priemone „H5P“ kurta užduotis „Atpažink asmenybę“, skirta 6 kl. mokiniams. Mokiniai mokosi atpažinti garsiausius ir iškiliausius rašytojus …

Priebalsių supanašėjimas
3 kl. mokiniams skirta užduotis, sukurta su priemone „H5P“. Įrašyk praleistas raides: …

Matematikos konkursas ,,Virtuali matematika”
Kuršėnų Pavenčių mokyklos -daugiafunkcio centro matematikai su Šiaulių r. švietimo pagalbos tarnyba kiekvieną pavasarį organizuoja respublikinį 5-8 klasių mokinių matematikos …

Piešiame be pieštukų, be teptukų.
Ši idėja į gamtą sukvietė ne tik vaikus, bet ir jų tėvelius. Pasirodo galima piešti ir gamtos dovanojamomis piešimo priemonėmis …

Raidės kelionė
Pirmokai nusipiešė ant spalvoto popieriaus savo vardo raidę, ją išsikirpo. Tada turėjo sugalvoti, kur raidė keliaus, ką ten sutiks, ką …

Popierinių rankšluosčių menas
Menas! Virtuviniai popieriniai rankšluosčiai dailės darbuose. Mokiniai labai mėgsta šią veiklą. APRAŠYMAS (priemonės, darbas) 1. Virtuviniai popieriniai rankšluosčiai (vienas arba …

Pastebiu geometrines figūras aplinkoje
Išmokę geometrinių figūrų pavadinimus, mokiniai vaikščioja po miestą ir atpažįsta geometrines figūras aplinkoje. Jas fotografuoja mobiliaisiais telefonais …

Geltonų žiedų dėlionė
Veikla atliekama lauke, pavasarį, kai žydi kiaulpienės. Antrokai iš kiaulpienių žiedų dėliojo piešinius. Galima dėlioti vardus, žodžius …

Žurnalų ir laikraščių fiesta
Dažnai turime atliekamų laikraščių arba žurnalų. Siūlau panaudoti dailės pamokoms. Darbas vyksta – kūrybiškai, įdomiai, virtuoziškai. Rezultatas stulbinantis. APRAŠYMAS (darbas, …

Nenaudojami daiktai atgyja
Labai smagi ir naudinga veikla. Dažnas turime nenaudojamų, subraižytų CD diskų. Juos galime prikelti „antram gyvenimui“ pasigamindami paveikslėlį, dovaną draugui …

Istorinės stotelės
Užduočių stotelių metodą galima taikyti bet kokio dalyko mokymui. Šio sukurto istorinio žaidimo tikslas: Interaktyviai prisiminti Lietuvos istorijos įvykius, asmenybes, …

Ornamentų kūrimas skaičiuoklėje.
7 klasių mokiniai, besimokydami nuotoliniu būdu, sistemoje „Moodle” mokėsi dirbti skaičiuoklėje, braižė rėmelius, spalvino langelius ir pan. Mokiniai skaičiuoklės pagalba …

Programų piktogramos
Smagus žaidimas apie programų piktogramas. Su įrankiu „Wordwall“ sukurtą žaidimą „Programų piktogramos“ rasite nuorodoje. Žaidimą kūriau 5 klasių mokiniams. Mokiniams …

Pasitikrink savo istorijos žinias
Kviečiu pasitikrinti savo istorijos žinias. Su įrankiu „Riddle“ sukurtą žaidimą „Pasitikrink savo istorijos žinias“ rasite nuorodoje. Tai yra vienas iš …

Kas gerai jaučiasi vandenyje
Kviečiu pasitikrinti savo žinias apie Lietuvos žuvis ir kitus vandenų gyventojus. Su įrankiu „Wordwall“ sukurtą žaidimą „Kas gerai jaučiasi vandenyje“ …

Papuošk margutį vardais
Antros klasės mokiniai velykinius margučius margino savo ir brangių žmonių vardais. Lavinome rašymo ir kūrybinius gebėjimus. Visą darbų parodą pristatome …

Komiksų paroda erdvėje „Padlet“
Antros klasės mokiniai, mokydamiesi pasakojimo įvykių sekos, kūrė komiksus tema „Noriu papasakoti…“. Pristatome mokinių darbų virtualią parodą erdvėje „Padlet“ (žr …

Rėmelyje „pagautas“ vaizdas
5-7 klasių mokiniai, besimokydami nuotoliniu būdu, sistemoje „Moodle“ studijavo lietuvių liaudies ornamentiką, kūrė knygos skirtukus, ornamentinius gėlių žiedus, o pasigaminę …

Charades! (Šarados!)
Tai nepaprastai įdomus ir emocingas interaktyvus šaradų žaidimas. Vienu metu gali žaisti net keli mokiniai. Mokinys laiko telefoną prie kaktos …

Skruzdžių ferma
Prisiminėme šiltąjį metų laiką, kai lauke stebėjome vabalus, vabaliukus! Skruzdžių ferma, kurioje auginamos skruzdės, vaikams suteikia daugiau galimybių domėtis, stebėti, …

Uždavinių su pagaliukais turnyras
5-8 klasių mokiniai pradėjo matematikos sezoną dalyvaudami uždavinių su pagaliukais turnyre. Jėgas išbandė spręsdami interaktyvius galvosūkius ir kurdami savo uždavinius …

Knygos dėžutė
Seniai visiems žinoma, kad savarankiškas knygų skaitymas – vienas iš pagrindinių vaiko ugdymosi būdų. Tačiau šiandieniniame gyvenime mokiniai vis mažiau …

Ketvirtoko CV
Apie save kitaip:eTwinning programos mokymuose sužavėjo lektorės pristatymas, kaip galima kūrybiškai pritaikyti CV anketas. Pasirodo galima kurti kunigaikščių, perskaitytų knygų …

Europos Kalbų diena
Rugsėjo 26 dieną visi europiečiai švenčia Europos kalbų dieną, kurios tikslas — puoselėti kalbų ir kultūrų įvairovę bei skatinti mokytis …

Anglų kalbos konferencija “Europe in the world”
Rajoninė anglų kalbos konferencija buvo skirta paminėti kasmetinę, tarptautinę Europos Dieną, simbolizuojančią taiką ir vienybę Europoje. Moksleiviai skaitė pranešimus apie …

Food
Dirbu Lietuvos policijos mokykloje anglų kalbos mokytoja, todėl aprašomą veiklą (maisto tema) vykdė policijos pareigūnai – kvalifikacijos kursų dalyviai (B1 …

“Daržas” kitaip arba vandens galia
Kalbantis su vaikais (3-6 m.) apie vandenį, jie paminėjo, kad reikia laistyti daržoves, kad augtų. O ar gali augti jau …

Prisistatykite su „Instaword“
Siekdama geriau pažinti naujus mokinius, rugsėjo pradžioje skyriau jiems užduotį – sukurti savo prisistatymus „Instaword“. Tai „Instagram“ stiliumi sukurta priemonė, …

Europos kalbos: atpažink euro monetas
Europos kalbų dienai sugalvojome užduotį – atpažinti, iš kokių šalių yra tam tikros euro monetos, skaitant ant jų užrašytus žodžius …