Formuojamojo vertinimo įrankis GoFormative

GoForvative yra labai patogi testavimo ir formuojamojo vertinimo aplinka. Joje mokiniai gali atlikti mokytojų sukurtas užduotis, o mokytojas matyti mokinių įvestus ar pasirinktus atsakymus. Galima nustatyti, kad mokiniai iš karto pamatytų, ar užduotį atliko teisingai (jei yra apibrėžtas teisignas atsakymas), tačiau neatskleidžiant užduoties atsakymo. Bet galima nustatyti, kad mokiniai atsakymus pamatytų tik pateikus užduotį arba išvis nematytų (tas praverčia, pvz., kontrolinio darbo metu). Deja, nėra galimybės pateikti užduotis atsitiktine tvarka.
Užduočių tipai – labai įvairūs: nuo pasirenkamo tipo iki sprendimų parodymo („show your work“). Yra skaitinio tipo užduotys, kurioje mokiniai turi įvesti matematinius atsakymus (reiškinius su trupmenomis, šaknimis ir pan.). Taip pat yra galimybė įdėti išorinio turinio, pvz., video, GeoGebra ar Desmos. Galima įkelti savo PDF, Word ar Google Docs dokumentą, jame pažymėti užduotis, kurias turi atlikti mokiniai, o mokiniai atsako iškart.
Mokytojas per savo paskyrą gali matyti mokinių atsakymus ir rezultatus realiu laiku, t.y. kol mokiniai atlieka užduotis. Taip pat jas gali komentuoti ar įvertinti, jei nėra nustatytas automatinis vertinimas. Yra galimybė matyti mokinio asmenines ataskaitas, tačiau nemokamoje versijoje galima matyti tik paskutinių dviejų savaičių. 

Nuoroda

Pasidalinkite šia šaunia idėja: