Atvirkštinė klasė

Atvirkštinės klasės (ang., Flipped Classroom) metodą trumpai galima būtų apibūdinti taip: mokiniams skiriamas namų darbas susipažinti su nauja mokymo medžiaga (dažniausiai žiūrint iš anksto parengtą ar parinktą vaizdo įrašą), o klasėje ši medžiaga aptariama ir įtvirtinama. Daugiau apie šį metodą skaitykite čia.

Šį metodą dažniausiai taikau su truputį vyresniais mokiniais (nuo 7-os klasės). Vaizdo įrašus skiriu peržiūrėti svetainėse „YouTube“, „Vimeo“ ar „EdPuzzle“. Didžiulis pastarosios svetainės privalumas yra tas, kad mokytojas gali stebėti mokinių pažangą bei rezultatus ir įterpti klausimus bei kitas užduotis į vaizdo įrašą.

Pavyzdžiui, dešimtokams prieš paskutinę pasiruošimo pasiekimų testui pamoką, skiriu užduotį namie peržiūrėti vaizdo įrašą „The Exam | Mr. Bean Official“ ir remiantis vaizdo įrašu sugalvoti tris patarimus, kaip elgtis testo metu. Klasėje aptariame vaizdo įrašą, pasidaliname savo patarimais ir kartu sukuriame bendrą patarimų rinkinį. Kadangi vaizdo įrašas yra beveik be žodžių, tai jis puikiai tiks bet kokio dalyko pamokoms, ruošiantis svarbiam testui. 

IMG_5685

Pasidalinkite šia šaunia idėja:

Parašykite komentarą